Pozvánka na Slané mosty

Kategória: Priatelia slaných detí | 0
Srdečne Vás pozývame na benefičný koncert

 

SLANÉ MOSTY

 


venovaný deťom a mladým dospelým s cystickou fibrózou
tzv. „slaným deťom“, ktorý sa koná
14. októbra 2007 o 17.00 hod. v Dome kultúry Liptovský Mikuláš.

Veríme, že prídete podporiť deti s vážnym genetickým ochorením osobnou účasťou na benefícii. Odmenou Vám bude okrem príjemne stráveného večera s dramaturgicky bohatým a nevšedným programom najmä hrejivý pocit pri srdiečku z pomoci deťom, ktorým spoločne trošku uľahčíme ich neľahký osud.

Kto stavia mosty a prečo?

Koncert organizuje občianske združenie Priatelia slaných detí, spoluorganizátor je Mesto Liptovský Mikuláš. Vďaka finančnému výťažku sa vážne choré deti každoročne môžu ozdraviť na klimatických prímorských a vysokohorských rekondičných pobytoch a dostanú do rúk také fyzioterapeutické prístroje a pomôcky, ktoré sú pre rodiny veľmi nákladné a zdravotné poisťovne ich nepreplácajú. Všetko toto pomáha deťom udržiavať ich v čo najlepšom zdravotnom stave a maximálne im skvalitňovať a predlžovať život. Nenahraditeľný je však dar spoluúčasti a morálnej podpory od kamarátov, známych i neznámych, ktoré deti dostávajú prostredníctvom tejto benefície. Toto sú dôvody, pre ktoré staviame symbolické stavby – SLANÉ MOSTY /bývalé Dúhové mosty/ už 11-ty rok.

S kým v tomto roku?

Tešíme sa, že spolu s Vami zažijeme ďalší krásny večer na sviatku slaných detí spolu s vynikajúcimi umelcami, ktorí v tomto roku docestujú prevážne z Čiech. Možno aj preto bude tohtoročný most tematicky zameraný na cestovanie /nie len po známych cestách, ale aj časom, životom …/ Cestovať budú okrem nás všetkých aj títo „pocestní, či okoloidúci“:
Slovenská populárna speváčka TINA, známy herec, hudobník a spevák, kaskadér a šoumen Josef Laufer, krásna Helena Zeťová zo skupiny Black Milk, vynikajúce legendárne české kapely Neřež a Roman Dragoun s His Angels /bývalé Futurum, či Progres/, ďalej gitarista a dlhoročný kolega Mira Žbirku Honza Ponocný s projekom Circus Ponorka. Nebudú chýbať ani domáci zástupcovia umenia a kultúry a to mladá energická rock-popová skupina Off the point!?! a talentovaní žiaci ZUŠ J. L. Bellu. Celý večer bude  v roli sprievodcu moderátor Janko Dubnička a ochranné krídla nad všetkými cestovateľmi spolu so záštitou nad týmto večerom prevezme výnimočná a nevšedná Suí Vesan, ktorá bola priateľkou slaných detí dávno pred tým, ako ich spoznala… (viac sa dozviete priamo na koncerte).
Program je opäť postavený na premostení javiska a hľadiska, čiže každý, kto príde, bude istým spôsobom aktívne vtiahnutý do stavby slaných mostov a do deja tohto neobyčajného večera…

Kto je autorský a realizačný tým?

Námet: Dušan Šipek
Scenár: Miriam Iglárová, Jana Šipeková
Choreografie: Jana Bachtíková, Alena Štulrajterová
Dramaturgia a produkcia: Jana Šipeková
Režia: Jaroslav Uhel
Spolupracujú: Jaroslav Plch, Miroslav Koreň, Želka Cukerová, Zlatka Šimová, Peter Kováč, Viera Krajčiová a mnoho ďalších milých ľudí – priateľov slaných detí.

Cena vstupenky: 300,- Sk, v predpredaji 220,- Sk

Predaj vstupeniek v Informačnom centre mesta (Námestie mieru)
Info: www.slanedeti.sk , 0918 492 073

200710031311_slane_mosty_2007_male