Žena s cystickou fibrózou zabehla Adelaidský maratón

Kategória: Život s cystickou fibrózou | 0

Melissa Haynesová, ktorá má cystickú fibrózu, si splnila svoj sen a absolvovala maratón v Adelaide. Dokázala tak, že somatické ochorenie nemusí byť prekážkou splnenia vášho sna.
27ročná M. Haynesová je prvou osobou v Austrálii, trpiacou na chronické genetické ochorenie, ktorá absolvovala beh na 42 km s časom 3 hodiny a 37 minút.
„Keď mi bolo naozaj ťažko, pomyslela som si na to množstvo CF anjelov v nebi a to mi pomohlo prekonať krízu“, prezradila Haynesová.
Jej rodičom kedysi povedali, že sa ich dcéra pravdepodobne nedožije dvadsiatich rokov, ale ona je už od detstva rozhodnutá dokázať odborníkom, že sa mýlia.
Priemerný vek dožitia ľudí s cystickou fibrózou je len 37 rokov – číslo, o ktorom M. Haynesová povedala, že „nechce, aby sa stalo skutočnosťou“.
„Ja len dúfam, že raz budem môcť povedať, že som kedysi dávno mala cystickú fibrózu“, dodala.
Docent David Parsons z Univerzity v Adelaide povedal, že bol „ohromený“ schopnosťami M. Haynessovej.
„Je úžasné, že niekto s CF dokáže vôbec uvažovať o možnosti bežať maratón, nieto ešte skutočne ho zabehnúť“ poznamenal Parsons.
Podľa Lindy Jonesovej z nadácie Cure 4 Cystic Fibrosis Foundation výskumníci zvádzajú preteky s časom, aby dosiahli výrazný posun v liečbe tejto choroby.
„Musíme urobiť všetko, čo môžeme, v záujme zrýchlenia liečby pre ľudí, ako je Mel, ktorých je v Austrálii 3000 a na celom svete 70 000,“ povedala L. Jonesová.
„Musíme urobiť všetko, čo môžeme“.

 

mellisa haynes
zdroj: http://www.9news.com.au