V júni 2012 sa na nemeckom trhu objavil nový inhalátor eFlow rapid ebase s displejom. Aké vylepšenia a novinky prináša? Hlavným prínosom je displej.
Viacerí z nás už poznajú výhody rýchlej, tichej a jednoduchej inhalácie s inhalátorom eFlow rapid. Nový model eFlow rapid eBase nám okrem týchto vlastností prináša aj ďašiu pridanú hodnotu v podobe informačného dispeja. Niekedy sa nám stáva, že inhalátor sa vypne niekoľko sekúnd po začatí inhalácie. Pátrame po možnom probléme, ktorým môže byť: nesprávne zapojenie adaptéra, slabé batérie, málo lieku, nesprávne zapojenie nebulizéra atď. Pri novom modeli nám toto pátranie odpadá, nakoľko prístroj sám zobrazí na displeji o aký problém ide.


Na displeji sa počas inhalácie zobrazuje:
Štart

Počas inhalácie
Nebulizácia, napájanie batériami

Nebulizácia, sieťové napájanie

Prestávka (po stlačení Pause)
Prerušená nebulizácia počas napájania batériami

Prerušená nebulizácia počas sieťového napájania

Pri probléme sa zobrazí:
Vybitá batéria

Porušené spojenie kábla s kontrolnou jednotkou, alebo handsetom nebulizéra.

Chýba liečivo

Inhalácia bola prerušená

Úroveň nabitia batérie 50 %

Bol prekročený maximálny prevádzkový čas 20 min, určený pre jednu aplikáciu

Rozdiel pri eFlow Rapid eBase s displejom a pôvodným eFlowom sa prejavil aj v membráne. Ak si budete objednávať novú membránu alebo komplet nebulizátor s membránou, je potrebné uvádzať, či sa jedná o náhrady do eFlow 1 alebo eFlow 2. Objednávacie čísla sú na obrázkoch.
Nový eFlow s displejom

Pôvodný eFlow

V jednom nemeckom eshope majú eFlow Rapid eBase za cca 830 EUR, kompletný nebulizátor s membránou za cca 95 EUR a samotnú membránu za cca 70 EUR. Rozdiel v cene voči pôvodnej verzii eFlowu bez displeja by tak mal byť minimálny.