Neuveriteľný príbeh jediného profesionálneho športovca s cystickou fibrózou

Kategória: Život s cystickou fibrózou | 0

Nathan Charles je 26 ročný austrálsky hráč ragby. Tento stredný útočník štyrikrát reprezentoval svoju krajinu a nie je vylúčené, že by sa vo Svetovom pohári mohol prebojovať do tímu Michaela Chieka. Skrátka vyzerá to tak, že je tu ďalší obyčajný hráč ragby.

Charles trpí život ohrozujúcou chorobou nazývanou cystická fibróza. Táto choroba postihuje okrem iných orgánov pľúca a pankreas a veľmi sťažuje dýchanie. Predpokladaná dĺžka života ľudí, trpiacich touto chorobou je veľmi nízka.
Cystická fibróza nie je choroba, ktorá človeku dovolí stať sa športovcom.
Z tohto dôvodu nie je Nathan Charles bežným typom športovca. Je jediným športovcom na svete, ktorý má túto chorobu. Ale nielen preto je výnimočný.
V sezóne 2015 je vo svojom tíme Western Force v skvelej forme. Jeho outové vhadzovanie je ukážkové a jeho obrana vynikajúca. Veľmi sa tak zaslúžil o to, že tím z Perthu už nie je tímom, ktorý bývalo také ľahké poraziť.
Pozrite si inšpiratívne video, ktoré ukazuje, ako ďaleko Nathan Charles dospel od chvíle, keď mu ako dieťaťu povedali, že ľudia chorí na cystickú fibrózu sa dožívajú veku 17 rokov.

 

[kad_youtube url=“https://youtu.be/1mbDNM1aJQY“ ]

 

zdroj: http://www.balls.ie/rugby/266053-nathan-charles-cystic-fibrosis/266053