Kniha Rozprávočky z rozprávkových Tatier

Kategória: Priatelia slaných detí | 0

Občianske združenie Veterán klub železníc Poprad organizovalo akciu „Nemáme kamenné srdcia“. Deti z celého Slovenska písali a kreslili rozprávky o Tatrách. Vznikla tak nová kniha Rozprávočky z rozprávkových Tatier, ktorá sa postupne dostane k chorým deťom v onkologických centrách, kardiocentrách, ale aj deťom s cystickou fibrózou, svalovou dystrofiou, či deťom s ťažkými poúrazovými stavmi.

Kniha Rozprávočky z rozprávkových Tatier bola inaugurovaná 17. novembra 2013 pri prírodnom kamennom srdci neďaleko Vyšných Hágov. Záštitu nad podujatím prevzali koncertný majster Peter Michalica, filmár Pavol Barabáš, horolezec Peter Hámor, astronóm Vojtech Rušin, spisovateľ Ivan Szabó, akad. maliar Marián Čižmárik, fotograf Laco Janiga a garantom bol primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš.

kniha_obalka
Združenie vydalo knihu ako  vďaku verejnosti za solidaritu, ktorá sa zdvihla, keď historickú električku Kométu zasiahol blesk a pravdepodobne by bez tejto solidarity skončila v šrote. Dnes opäť rozdáva radosť najmä deťom. Kniha je zároveň voľný cestovný lístok na jazdu historickou električkou pre dieťa a doprevádzajúceho.

kniha_3

Vzhľadom na to, že na tlač knihy nemalo združenie požadovaný objem peňazí, boli sme požiadaní ako organizácia pomáhajúca deťom a dospelým s cystickou fibrózou o príspevok. Prispeli sme finančnou čiastkou v rámci svojich možností a za tento príspevok sme dostali pre naše deti 200 ks kníh, ktoré budú postupne dostupné vo všetkých CF centrách:
– CF centrum Bratislava – Podunajské Biskupice,
– CF centrum Banská Bystrica,
– Šrobárov ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb v Dolnom Smokovci,
– CF ventrum Košice.

kniha_4

Dúfame, že poteší nielen deti, ale aj Vás rodičov.