AquADEKs

Kategória: Lieky a liečba | 0

Na našom trhu sa objavil nový antioxidant, multivitamínový a minerálny doplnok vyrobený špeciálne pre potreby pacientov s cystickou fibrózou.

Pacienti s CF trpia nedostatkom esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutné pre transport vitamínov a živín. Dôsledky deficitu vitamínov rozpustných v tukoch sú pre pacientov s CF obzvlášť závažné. Znižuje sa imunologická rovnováha, zvyšuje sa výskyt  infekcii a protizápalových terapii, choroby kostí… Užívanie vitamínov je nevyhnutná súčasť liečby a značne znižuje progresivitu ochorenia.

AquADEKs je prípravok rozpustný vo vode, využíva pritom špeciálnu micelárnu technológiu na lepšiu absorpciu antioxidantov, vitamínov a minerálov obsiahnutých v tomto prípravku. Micely poskytujú v tukoch rozpustné vitamíny, v ľahko absorbovateľnej forme dokonca aj pri zníženom trávení alebo pečeňovej funkcii. Hydrofilný obal micely pomáha pri absorpcii, lipofolná vnútorná časť obsahuje tuk a v tukoch rozpustné živiny a vitamíny.

Je to kompletný, viaczložkový  prípravok, obsahujúci všetky potrebné zložky (vitamíny, stopové prvky a koenzým Q), vyvinutý v súlade s usmerneniami a  najnovšími vedeckými zisteniami o cystickej fibróze. Zvyšuje v krvi hladinu antioxidantov a v tukoch rozpustných živín a účinnejšie nahrádza viaceré jednozložkové prípravky. Podáva sa vo forme cmúľajúcich tabliet, gélových kapsúl a v tekutej forme pre deti.

AquADEKs sa vyrába v Kanade pre YASOO HEALTH INC.
Dovozcom a distribútorom v SR je  INTERPHARM Slovakia, a.s.
Uzbecká 18/A, 821 06 Bratislava
Infolinka:02/40 200 400

aquadeks