Trhovisko neziskových organizácií IDEAXCHANGE

Kategória: Priatelia slaných detí | 0

Dňa 21.9.2007 sme sa spolu s ďalšími siedmymi regionálnymi organizáciami zúčastnili Trhoviska neziskových organizácií IDEAXCHANGE.

Aktivita sa začala v nadácii Pontis, ktorá sa spolu so svojimi priateľmi venuje prerozdeľovaniu finančných prostriedkov už viac ako 10 rokov. Časom sa vyvinula potreba zrealizovať projekt, ktorý by umožnil prepojiť ziskový a neziskový sektor a bol by inšpiráciou pri vytváraní dlhodobých partnerstiev.  Tak vzniklo Ideaxchange, kde dvadsať mimovládnych  organizácií prezentovalo predstaviteľom podnikateľského sektora a individuálnym návštevníkom svoje projekty.

Podujatie sa konalo už druhý krát, avšak prvý krát v Liptovskom Mikuláši priamo na námestí. Každá organizácia mala pridelený stánok v ktorom mohla akýmkoľvek spôsobom oboznámiť prítomných so svojimi aktivitami. Náš stánok bol ozdobený veľkým maľovaným autobusom s logom nášho združenia. Reklamným panelom sme spropagovali benefičný koncert Dúhový most, ktorý sa tento rok premenoval na Slané mosty. Všetkým záujemcom sme sa snažili priblížiť cystickú fibrózu a problémy, ktoré s ňou súvisia ako aj naše aktivity, ktorými sa snažíme pomáhať.

Naši mladí priatelia propagovali združenie priamo medzi divákmi a rozdávali anketné lístky. V rámci našej ankety bola možnosť vyhrať dva lístky na pripravovaný benefičný koncert Slané mosty, ktorý sa bude konať v Dome kultúry  Liptovský Mikuláš dňa 14. októbra o 17. hodine.

Na námestí bol pripravený sprievodný program orientovaný na tých mladších a to Vranovské chodúlové divadlo, živé Človeče nehnevaj sa a koncerty domácich skupín.

Okrem Priateľov slaných detí sa prezentovali aj organizácie: Komunitná nadácia Liptov, Občianske združenie Tatry, Nadácia Integra, Materské centrum Vševedko, Šachová škola či Tvorivé  dielne.

Akcia nás presvedčila o dôležitosti neziskových organizácii bez ktorých by boli niektoré činnosti úplne potlačené, pretože sa im podnikateľský sektor jednoducho nevenuje.