Ako sa správne starať o inhalátor e-flow rapid

Kategória: Prístroje a pomôcky | 0

Nový inhalátor e-flow rapid je na slovenskom trhu približne 3 roky. Ale staráme sa o náš inhalátor správne? Trochu som sa poobzerala po internete a napr. na českom fóre cystickej fibrózy som našla niekoľko zaujímavých rád, na ktoré by som rada upozornila.

Membránu z inhalátora e-flow treba pravidelne čistiť. Na začiatku stačí prepláchnutie vodou. Pri niektorých liekoch sa však membrána zanáša omnoho viac a inhalácia postupne trvá dlhšie a dlhšie.

Prvou možnosťou je používať Easy Care – špeciálnu pomôcku pre eFlow, vyvíjač aerosólu. Vyvinutý je firmou Pari na mieru pre čistenie membrány e-flow. Pre základné zorientovanie si môžete pozrieť návod v slovenčine (pdf).

Druhou možnosťou je zakúpenie dezinfekčného prístroja od niektorej z firiem. Osobne som našla prístroj Petra Electric.  Zakúpiť si ho môžete napr. formou internetového obchodu. Dezinfekčný prístroj mi odporučila aj jedna mamička, ktorá ho považuje za dobrú voľbu.
Najskôr svojmu synovi čistila inhalátor preváraním. Po viacerých neúspechoch, ktoré viedli až k znehodnoteniu inhalátora našli v domácom rozpočte finančné zdroje a zakúpili si dezinfekčný prístroj.

Treťou – základnou a už spomínanou možnosťou je prevarenie membrány alebo prepláchnutie horúcou vodou.

Hlavne si priatelia pamätajte: Je potrebné sa starať nielen o seba, ale aj o prístroje a pomôcky, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať život.